Ta strona używa plików cookies zaakceptuj | polityką prywatności.

RSS Z ostatniej chwili

Wiadomości z ostatniej chwili

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej

11 maja 2018 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
12939_zyczenia_pielegniarki

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej


Teatrzyk „Zakochana Czarownica” w Oddziale Dziecięcym

25 kwietnia 2018 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
12904_p1210985

W dniu 24 kwietnia 2018 r. w Oddziale Dziecięcym gościnnie wystąpił krakowski Teatr Za Jeden Uśmiech z bajką „Zakochana Czarownica”. Nasi mali pacjenci mogli – choć na chwilę – przenieść się w bajkowy świat, w którym wszystko zdarzyć się może. Nie zabrakło również drobnych upominków, które umilą pobyt dzieciakom w oddziale.


Muszkieterowie Szpiku i King Dance - Dawid Tokarczyk

24 kwietnia 2018 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
12892_p1210931

W dniu 23 kwietnia 2018 r. w Oddziale Dziecięcym ponownie zagościli Muszkieterowie Szpiku, tym razem w towarzystwie instruktora tańca Dawidem Tokarczykiem ze szkoły tańca King Dance. Ich głównym celem było wywołanie uśmiechu wśród naszych małych pacjentów. Energetyczny taniec Zumba Fitness, unoszące się balony, malowanie twarzy, puszczanie dużych baniek mydlanych oraz upominki dla dzieci sprawiły, że mogły zapomnieć – choć na chwilę – o swojej chorobie i zatracić się w zabawie


Otwarcie nowej siedziby administracji

23 kwietnia 2018 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
12885_p1210918

W dniu 21 kwietnia 2018 r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby administracji, która aktualnie mieści się w budynku G. W lokalizacji tej, w przeszłości mieścił się Oddział Wewnętrzny B. W chwili obecnej w tym ponad stuletnim budynku, po generalnym remoncie, powstały pomieszczenia biurowe, gabinety dyrekcji oraz sala narad. Modernizacja ta była możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie Szpital otrzymał z Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego


Rycerze, czytanie bajek i pasowanie

18 kwietnia 2018 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
12867_rycerze

W dniu 12 kwietnia 2018 r. Oddział Dziecięcy naszego szpitala odwiedzili rycerze z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej. Włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytali naszym małym pacjentom, jak to na rycerzy przystało, bajki o smokach i rycerzach. Zasłuchane maluchy miały okazję wysłuchania opowieści „Przepraszam smoku” Wiery Badalskiej, „Bajki o dzielnym rycerzu Grzesiu” autorstwa Krzysia Pilarczyka (lat 4) i jego mamy oraz historyjki o „Samotnym rycerzu”. Nie zabrakło również atrakcji w postaci pasowania na damy dworu oraz na rycerzy. Nasi mali pacjenci dzielnie walczą ze swoją chorobą, jak na prawdziwych rycerzy przystało.


Konferencja prasowa związana z realizacją projektów przebudowy i doposażenia szpitala.

16 kwietnia 2018 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
12853_p1210883

W dniu 13 kwietnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona przebudowie i doposażeniu infrastruktury Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W konferencji udział wzięli: wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj, prezydent miasta Koszalina Piotr Jedlińskie, dyrektor szpitala Andrzej Kondaszewski oraz przedstawiciele mediów.

Modernizacją objęte zostaną oddziały: Obserwacyjno-Zakaźny (parter, I piętro), Chirurgii Urazowej i Ortopedycznej - pomieszczenia po byłym bloku operacyjnym Chirurgii Ogólnej z przeznaczeniem na Pracownię Endoskopii, Oddział Dziecięcy, Oddział Chirurgii Dziecięcej z Blokiem Operacyjnym, Oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii Dziecięcej i Neonatologicznej, Iza Przyjęć Dziecięca, a także Dział Żywienia.

Całkowity koszt inwestycji wynosić będzie 20.000.000,00 zł

Modernizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku, a jej koniec zaplanowano na 2020 rok. Inwestycje przyczynią się do podniesienia standardów leczenia, szybszej i jeszcze bardziej precyzyjnej diagnostyki oraz skrócenia czasu pobytu pacjenta w szpitalu.

Umowy na dofinansowanie powyższych inwestycji zostały podpisane 22.03.2018 r.


Szpital Wojewódzki w Koszalinie 2002 - 2018 (c)