Ta strona używa plików cookies zaakceptuj | polityką prywatności.

RSS Z ostatniej chwili

Wiadomości z ostatniej chwili

Kampania przeciw korupcji

14 sierpnia 2017 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie bierze udział w kampanii Ministerstwa Zdrowia realizowanej w ramach "Rządowego Programu Przeciwdziałania korupcji na lata 2014-2019".


Spektakl w Oddziale Dziecięcym

11 sierpnia 2017 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
12008_p8100003

Po raz kolejny, 10 sierpnia 2017 r., aktorzy z Teatru za Jeden Uśmiech umilili pobyt naszym małym pacjentom z oddziałów dziecięcych. „Świerszcz Maurycy i banda Komara” to zabawna historia, która wywołała wśród widzów uśmiech i pozwoliła, choć na chwilę zapomnieć o chorobie


Ogólnopolski Konkurs ZOZ "Z uśmiechem po zdrowie" - III miejsce Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie

03 lipca 2017 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
11898_zoz_up_2016

„Z uśmiechem po zdrowie”

O tym jak ważny jest śmiech wie każdy z nas, gdyż tylko śmiech dziecka jest niepowtarzalny, szczery i tak fantastyczny. Kiedy dziecko się śmieje, to znaczy, że jest szczęśliwe. Tym uśmiech bardzo często zaraża nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

I stąd wziął się pomysł na projekt realizowany przez nasz szpital „Z uśmiechem po zdrowie”.

Pobyt dzieci w oddziałach szpitalnych zawsze związany jest ze stresem i lękiem. Dlatego celem podejmowanych przez nas działań jest zminimalizowanie stresu i lęku związanego z przyjęciem i hospitalizacją w szpitalu oraz stworzenie atmosfery sprzyjającej poprawie stanu zdrowia. Podejmujemy działania, dzięki którym dzieci wracają do zdrowia w przyjaznym otoczeniu, wspierani przez wykwalifikowany i odpowiednio przygotowany personel. Mają do dyspozycji w pełni wyposażoną świetlicę, sprzęt multimedialny, zabawki, gry, książki i artykuły papiernicze. Dodatkowo współpracujemy z artystami, instytucjami, fundacjami przy organizacji różnych akcji na rzecz naszych dzieci.

Chcemy, aby każde dziecko od momentu przyjęcia do szpitala czuło się dobrze i bezpiecznie.

W ramach podejmowanych działań organizujemy min.: Dzień Dziecka, Mikołajki, Teatrzyki, Dzień Pluszowego Misia we współpracy z Policją, spotkania z rycerzami z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej. Ponadto uczestniczymy w przedsięwzięciach: terapeutyczne Lalki Kiwanis, Kubusiowe Szpitale, Bajki Samograjki, Malowanie z Cukinem.

Realizowany Projekt „Z uśmiechem po zdrowie” ma na celu Uśmiech i radość dzieci. Bo przecież nie ma piękniej wyrażonego słowa Dziękuję niż uśmiech na buźce dziecka.

I ten uśmiech właśnie jest dla nas motywatorem do podejmowania kolejnych wyzwań, przedsięwzięć i akcji na rzecz naszych najmłodszych pacjentów.


Ogłoszenie o konkursie

28 czerwca 2017 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika z siedzibą w Koszalinie ogłasza konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych polegających na wykonywaniu badań diagnostyki molekularnej i genetycznej (CPV:85145000-7) dla pacjentów Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie.


Prekursor Artystyczny i Muszkieterowie Szpiku w Oddziale Dziecięcym

20 czerwca 2017 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
11868_img_20170613_140930166

Oddział Dziecięcy ponownie rozweselał, a to za sprawą dwóch wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim tygodniu. Aktorzy Prekursora Artystycznego w dniu 13.06.2017 r. wystawili zabawny spektakl pt: „Sportowe życie, czyli Jeż V Jeżozwierz”, a Muszkieterowie Szpiku, 19.06.2017 r. , zorganizowali zabawy w ramach akcji „Uśmiech Dziecka”. Pod postacią bohaterów z bajki o Smurfach, zabawiali naszych małych pacjentów poprzez wspólne rysowanie, czy też „zamykanie” w bańkach mydlanych.


Zabawy z harcerzami w Oddziale Dziecięcym

05 czerwca 2017 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
11812_p1210634

W dniu 2 czerwca 2017 r. Oddział Dzieci Starszych naszego Szpitala odwiedziła grupa harcerzy wraz z komendantem z Hufca Ziemi Koszalińskiej. W gronie naszych małych pacjentów zorganizowali zabawy dmuchania baloników i zwijania ich w różne kształty. Przeprowadzili również zajęcia kreatywne, włączając do zabawy wszystkie dzieci. Dzięki takiej inicjatywie nasi mali pacjenci mogli – choć na chwilę – zapomnieć o chorobie, a na ich twarzach pojawił się uśmiech.


Szpital Wojewódzki w Koszalinie 2002 - 2017 (c)